Mucholapka podivná (Dionaea muscipula)

'Dentate Traps' - klon B (Dentata B)

Tato rostlina je jednou z mateřských linií vlastní selekce. Pro další pěstování byla vybrána v roce 2004. Trojúhelníkovité zuby vytvářené na dospělých pastech řadí tento klon ke kultivaru 'Dentate Traps'.

Rostlina vznikla křížením mucholapky zakoupené pod označním "Red Purple" a krátkozubé mucholapky zakoupené pod označením "Tiger Tooth" (v roce 2000 jednotně registrováno jako 'Dentate Traps'). Po prvním z rodičů získala rostlina vitalitu, robustní vzrůst a červené vnitřky pastí. Zátímco původní "tygr" je velmi choulostivý a málo vitální, tato rostlina roste velmi bujně a předčila ve svém vzrůstu oba z rodičů. Pasti dorůstají délky až 4cm. Jejich celkovou mohutnost dokumentují následné fotografie.

Řapíky přisedlé (tzv. zimní růzice) jsou středně dlouhé s rovným okrajem. Vystoupavé (letní) listy mývají v porovnání s ostatními mucholapkami relativně krátné, široké a tuhé řapíky. Dvojtvarost růžice proto není u tohoto klonu tak výrazná jako u sesterského klonu "Dentata A". Rostlina patří k nejrobustnějším mucholapkám ve sbírce. V porovnání s nejrobustněším klonem "A" ze skupiny 'Dentate Traps' je jen nepatrně menší.

               
               
               

O úroveň výš...         Na hlavní stránku...