Tipy pro objednávání

Máte-li zájem o nákup našich rostlin, pak přinášíme několik tipů, které Vám pomohou lépe se v naší nabídce orientovat a získat i něco mimořádného, co v běžné nabídce není.

 

Které druhy se hodí pro začátek a které jsou naopak náročné?

Nově byly jednotlivé druhy v nabídce "oznámkovány" stupněm pěstitelské náročnosti. Tuto informaci přinášíme jako drobné vodítko začínajícím pěstitelům. Z naší nabídky lze totiž bez problému zakoupit řadu atraktivně vypadajících druhů MR a to za velmi přijatelné ceny. Některé z těchto druhů však pro začátek rozhodně vhodné nejsou, ale o tom se už jen málo kdo dopředu informuje. Taková rostlina pak svému novému majiteli zpravidla nepřinese kýžený pěstitelský požitek, ale spíše zklamání. Špatná zkušenost na úvod navíc mnoho nadějných pěstitelů od pěstování MR odradí, což je určitě škoda, protože je to zajímavý koníček, kterému se lze věnovat téměř v každém bytě. Ostatně když si projdete naši nabídku, zjistíte, že většina námi nabízených druhů patří mezi ty nejvděčnější, takže i do začátků je z čeho vybírat.

Nově zavedené kategorie pěstitelské náročnosti:
1: Snadno pěstovatelný druh vhodný pro začínající pěstitele.
2: Druh s mírně specifickými požadavky, které lze snadno zajistit. Při jejich splnění roste i v amatérských podmínkách velmi dobře.
3: Středně náročný druh, vyžadující speciální podmínky. Při jejich splnění roste zpravidla dobře. Lze doporučit pouze zkušeným a dobře vybaveným pěstitelům.
4: Problematický druh vyžadující profesionálně zařízené podmínky. Rostliny prosperují pouze při přesném zajištění příslušných nároků.
5: Druh v běžných podmínkách nepěstovatelný. Daří se jej udržet pouze v některých profesionálně zařízených sbírkách.

Konkrétní instrukce k pěstování jednotlivých skupin masožravých rostlin naleznete v příslušné sekci našeho webu: "Instrukce a návody na pěstování". K dispozici jsou zatím údaje o nejběžnějších a nejčastěji objednávaných rostlinách. Návody k ostatním druhům jsou postupně připravovány a je možné dohledat je na jiných internetových stránkách.


Nabídka špirlic (Sarracenia) bude upřesněna

 

Nenašli jste v naší nabídce Vám hledaný druh?

Pak doporučujeme stáhnout seznam všech masožravých rostlin, které pěstujeme. Ten je aktualizován nejčastěji. Sbírka v současné době čítá něco kolem 200 položek a není v našich silách udržovat nabídku 100% aktuální. Najdete-li Vaši rostlinu ve sbírkovém seznamu a nebude-li v nabídce, pak se obraťte na kontaktní adresu. Je velká šance, že se nějaký semenáč, oddělek nebo odřezek najde. Pokud ne hned, lze jej zpravidla dopředu závazně zamluvit.

 

 


O úroveň výš...         Na hlavní stránku...

Back to general level...         Main page...