Špirlice (Sarracenia) - hybridy

       


       Největší část naší široké nabídky kříženců špirlic tvoří pěstitelské novinky vytvořené v naší sbírce. U nejnovějších hybridů proto ani my nemáme dospělé rostliny, které by mohly stát modelem prezentačních fotografií. Pro ty kteří si z dlouhých názvů kříženců neodvodí budoucí vzhled rostlin nabízíme možnost výběru ze zjednodušené a přehledné nabídky, která byla nově vypracována.
       Zjednodušený výběr je založen na tom, že všechny křížence špirlic lze rozřadit do šesti skupin v rámci nichž jsou si jednotlivé kombinace relativně podobné. Předkládáme proto souhrnnou nabídku těchto šesti typů včetně ukázkové fotografie zástupce, který každou skupinu dobře reprezentuje. V rámci této zjednodušené nabídky si můžete vybrat typ křížence, a velikost objednaných rostlin. (Např.: 2 x "Vzpřímený hybrid s bílými znaky", středně velké rostliny.) Podle aktuální situace v naší sbírce vybereme konkrétní nejvitálnější exempláře z dané skupiny. Tyto rostliny Vám pak zašleme včetně kompletního popisu (názvu) o jaký hybrid se přesně jedná. Neurčené a nepopsané rostliny nedodáváme.
        Všechny nabízené hybridy jsou velmi vděčnými rostlinami, které se hodí i pro úplné začátky s pěstováním masožravých rostlin. Většina hybridních špirlic se navíc díky své kráse stane nevšední ozdobou. 

      
Fotografie
Typ - popis
Ceník

"Vzpřímené hybridy s bílými znaky"

Úzké vystoupavé láčky s červeným žilkováním a bílými znaky (tzv. fenestrací) v horní části. Víčko zpravidla kadeřavé. Výška láček v dospělosti 40 - 70cm.Rostliny vyprodány.


"Vzpřímené hybridy bez bílých znaků"

Úzké vystoupavé láčky, základní zbarvení žlutozelené, zpravidla s červenou žilnatinou. Tato skupina kříženců zpravidla vytváří velké množství pastí. Sloupek nesoucí víčko je úzký nebo maximálně středně široký. Víčko je často srdčitého tvaru. Výška láček v dospělosti dosahuje 30 - 60cm.Rostliny vyprodány.


"Hybridy s baňatými láčkami"

Baňaté láčky se vzpřímeným víčkem. Listy jsou zpravidla červené nebo červeně žilkované. Pasti tvoří přízemní růžici a v dospělosti jsou dlouhé 15 - 20cm.Rostliny vyprodány.


"Hadovité hybridy"

Poléhavé láčky vytvářející bohatou přízemní růžici 10 - 15 listů. Pasti jsou zobákovitě zakončené a zpravidla velmi pestře zbarvené. Délka láček dosahuje v dospělosti 15 - 30cm. Díky vlivu druhu Sarracenia psittacina tolerují tyto hybridy i výraznější zastínění a relativně dobře se zbarvují i při horších světelných podmínkách.


Rostliny vyprodány.


"Polovzpřímené hybridy bez bílých znaků"

Šikmo vzpřímené láčky se vzpřímeným víčkem. Dobře osluněné rostliny těchto hybridů jsou hojně červeně žilkované nebo se zcela zbarvují do červena. Láčky jsou v dospělosti dlouhé 20 - 40cm.Rostliny vyprodány.


"Polovzpřímené hybridy s bílými znaky"

Šikmo vzpřímené láčky se vzpřímeným víčkem, které je ozdobené částečnou fenestrací (bílé puntíky). Tyto bílé znaky nejsou tak výrazné jako u některých vzpřímených kříženců, které mají ve své "krvi" větší podíl druhu Sarracenia leucophylla. Dobře osluněné rostliny těchto hybridů jsou hojně červeně žilkované. Láčky jsou v dospělosti dlouhé 25 - 50cm.


Rostliny vyprodány.

Pozn.: V zimním období prodělávají špirlice období klidu a většina druhů má zaschlé konce pastí. To však neznamená, že by jim něco bylo, jen v ziměnejsou tak krásné jakona fotografiích z léta.O úroveň výš...         Na hlavní stránku...

Back to general level...         Main page...